BMW R 1200 GS x 2 (Nr 7212786)

BMW R 1200 GS x 2
Waga
Sztuk
BMW R 1200 GS
Długość
221 cm
203 kg
2
Łączna waga:
406 kg
Dystans
2790 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Hanower

Od 1 cze 2021 do 21 cze 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Tétouan تطوان, Tétouan تطوان

Od 24 cze 2021 do 17 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - jednak tylko złudnie. Należycie umocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.