(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R 1200 RT (Nr 5613115)

Marka i model:

BMW R 1200 RT

Waga w kg (łączna):

275

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 734.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Cloppenburg

24 sie 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Kaufbeuren

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie złudnie. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.