bmw r 1250 gs adventure (Nr 5871066)

bmw r 1250 gs adventure

Marka i model:

bmw r 1250 gs adventure

Waga w kg (łączna):

280

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Chile, Vi Región Del Libertador General Bernardo O'higgins, San Fernando

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

Od 10 sie 2020 do 11 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.