BMW R nine T (Nr 7621311)

BMW R nine T
Waga
Sztuk
BMW R nine T
Długość
222 cm
222 kg
1
Łączna waga:
222 kg
Dystans
1170 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Francja, Rodan-Alpy, Lyon

Od 28 cze 2021 do 2 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, León

Od 11 lip 2021 do 13 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż jedynie złudnie. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.