(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw R ninet (Nr 4502553)

Bmw R ninet

Marka i model:

Bmw r ninet

Waga w kg (łączna):

170

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1297.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Buckinghamshire, Marlow Bottom

Od 16 wrz 2019 do 25 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Nouvelle-Aquitaine, Biarritz

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.