(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW r ninet, Ducati Monster, Kawasaki er6n, Suzuki (Nr 5468956)

BMW r ninet, Ducati Monster, Kawasaki er6n, Suzuki

Marka i model:

BMW r ninet, Ducati Monster, Kawasaki er6n, Suzuki

Waga w kg (łączna):

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

4

Dystans: 896.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kerpen

Od 1 cze 2020 do 7 cze 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Karyntia, Villach

Od 22 cze 2020 do 30 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie pozornie. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.