(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-23 12:41

BMW R100

(Nr 3000296)
BMW R100

Marka i model:

BMW R100

Waga w kg (łączna):

243.00

Budżet zlecenia [€]:

10000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 295.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko złudnie. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Espinho, 4500, Portugalia

24 lip 2018

Adres i termin dostawy

Ericeira, 2655, Portugalia

25 lip 2018