(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW R100GS (Nr 4825340)

BMW R100GS

Marka i model:

BMR R100GS

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 569.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Styria, Murau

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Horb Am Neckar

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie na pozór. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, bowiem posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.