Bmw r100gs (Nr 5916995)

Bmw r100gs

Marka i model:

Bmw r100gs

Waga w kg (łączna):

750

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

3

Dystans: 5196.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Moskwa, Moskwa

12 sie 2020

Adres i termin dostawy

Rosja, Obwód Irkucki, Irkuck

19 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż tylko złudnie. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.