(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R100RT (Nr 5573559)

Marka i model:

BMW R100RT

Waga w kg (łączna):

235

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4550.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Zelandia, Rilland

Od 3 sty 2020 do 17 sty 2020

Adres i termin dostawy

Izrael, Dystrykt Południowy, Aszdod

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie złudnie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.