(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-07-07 12:55

Bmw r1150rt (Nr 1894535)

Marka i model:

BMW R1150RT

Waga w kg (łączna):

270.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1646.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednak jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Enge, 6687, Norwegia

7 lip 2017

Adres i termin dostawy

Gdynia, Polska

20 lip 2017