BMW r1200 (Nr 5776706)

BMW r1200

Marka i model:

BMW r1200

Waga w kg (łączna):

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Argentyna, Santiago Del Estero, La Argentina

Od 4 maj 2020 do 17 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

12 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.