(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-26 17:36

BMW R1200 GS

(Nr 2116941)
BMW R1200 GS

Marka i model:

BMW R1200 GS

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 8566.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak tylko na pozór. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

     Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Miluza, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ułan Bator, Mongolia

Termin elastyczny