BMW r1200 gs (Nr 5252214)

BMW r1200 gs

Marka i model:

Bmw r1200 gs

Waga w kg (łączna):

280

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1595.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Weimar

1 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

30 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.