(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R1200 GS Adv (Nr 5342558)

BMW R1200 GS Adv

Marka i model:

BMW R1200 GS Adv

Waga w kg (łączna):

419

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4152.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Lucerna, Lucerna

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Izrael, South District, Hura

21 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko dwie, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.