BMW R1200 GS - szt. 3 (Nr 6022158)

BMW R1200 GS - szt. 3

Marka i model:

BMW R1200GS - szt. 3

Waga w kg (łączna):

270

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

3

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

1 cze 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Kalifornia, Kalifornia

20 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne ładunki, które wydają się na ogół trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.