BMW R1200C (Nr 7659936)

BMW R1200C
Waga
Sztuk
BMW R1200C
Długość
234 cm
256 kg
1
Łączna waga:
256 kg
Dystans
2403 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bayern, Monachium

10 cze 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Κρήτης, Ρέθυμνο

18 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - wszakże jedynie pozornie. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.