(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R1200GS (Nr 4511077)

BMW R1200GS

Marka i model:

BMW R1200GS, KTM 1090, 2x KTM 1190s and KTM 1290

Waga w kg (łączna):

1000

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

5

Dystans: 1227.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Harpenden

25 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Crillon-Le-Brave

27 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednak tylko pozornie. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.