(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R1200GS (Nr 4734832)

BMW R1200GS

Marka i model:

BMW R1200GS

Waga w kg (łączna):

270

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1087.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

23 lip 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, La Coruña

19 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.