(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R1200GS (Nr 5114794)

Marka i model:

BMW R1200GS 2013

Waga w kg (łączna):

265

Budżet zlecenia [€]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4048.00 km

Adres i termin nadania

Turcja, Muğla, Ölüdeniz

6 lip 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Somerset, Montacute

20 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże tylko pozornie. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.