bmw r1200gs (Nr 5413546)

bmw r1200gs

Marka i model:

bmw r1200gs

Waga w kg (łączna):

1200

Liczba sztuk:

5

Dystans: 1474.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

7 maj 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Piemont, Turyn

9 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.