(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R1200GS (Nr 5532270)

BMW R1200GS

Marka i model:

BMWR1200GS

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

7

Dystans: 1416.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

25 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

5 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.