(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R1200GS (Nr 5535802)

BMW R1200GS

Marka i model:

BMW R1200GS

Waga w kg (łączna):

300

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2034.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Bazylea-Miasto, Bazylea

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

14 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - jednak jedynie pozornie. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.