(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R1200GS (Nr 5570371)

BMW R1200GS

Marka i model:

BMW R1200GS

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

5

Dystans: 1115.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

25 maj 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Kampania, Naples

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.