(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW R1200GS (Nr 5974562)

Marka i model:

BMW R1200GS

Waga w kg (łączna):

240

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 363.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

2 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Flonheim

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.