BMW R1200GS (Nr 6874107)

BMW R1200GS
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Meksyk, Kalifornia Dolna, Tijuana

18 mar 2022

Adres i termin dostawy

Włochy, Lacjum, Rzym

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - wszakże jedynie pozornie. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.