BMW R1200GS (Nr 7219524)

BMW R1200GS
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
2891 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Almería

1 lip 2021

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

4 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - chociaż tylko pozornie. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.