BMW R1200GS (Nr 7638877)

BMW R1200GS
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wenezuela, Vargas, La Guaira

Od 22 lut 2022 do 4 kwi 2022

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne towary, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - wszakże jedynie na pozór. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.