BMW R1200GS (Nr 7921780)

BMW R1200GS
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 gru 2021 do 31 gru 2021

Adres i termin dostawy

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Od 1 sty 2022 do 30 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - wszakże tylko pozornie. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.