BMW R1200GS (Nr 7992511)

BMW R1200GS
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
2230 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Od 1 wrz 2021 do 8 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 1 wrz 2021 do 29 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko złudnie. Dobrze umocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.