BMW r1200GS Adventure (Nr 5104742)

BMW r1200GS Adventure

Marka i model:

BMW r 1200gs

Waga w kg (łączna):

260

Liczba sztuk:

3

Dystans: 7767.00 km

Adres i termin nadania

Mongolia, Улаанбаатар - Төв Аймгийн Хил, Ułan Bator

17 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się całkiem nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.