(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW R1200GS Adventure (Nr 7005209)

BMW R1200GS Adventure
Waga
Sztuk
BMW R1200GS Adventure
Długość
225 cm
223 kg
1
Łączna waga:
223 kg
Dystans
760 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Ustka

Od 18 gru 2020 do 20 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Zakrzowiec

Od 19 gru 2020 do 21 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.