BMW R1200GS Adventure (Nr 7020627)

BMW R1200GS Adventure
Waga
Sztuk
BMW R1200GS Adventure
Długość
225 cm
223 kg
1
Łączna waga:
223 kg
Dystans
1371 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bayern, Monachium

17 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.