BMW R1200GS Adventure x 1, BMW R1200GS x 1 (Nr 7744245)

BMW R1200GS Adventure x 1, BMW R1200GS x 1
Waga
Sztuk
BMW R1200GS Adventure
Długość
225 cm
223 kg
1
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
422 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 4 gru 2021 do 7 sty 2022

Adres i termin dostawy

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.