BMW R1200GS x 1, BMW F650GS x 1 (Nr 6652242)

Waga Sztuk:
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
BMW F650GS
Długość
218 cm
175 kg
1
Łączna waga: 374 kg
Dystans 2821 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 16 gru 2020 do 19 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

20 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.