BMW R1200GS x 2 (Nr 7103483)

BMW R1200GS x 2
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
2
Łączna waga:
398 kg
Dystans
3453 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 13 wrz 2021 do 19 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Gruzja, Adżaria, Batumi

Od 18 wrz 2021 do 19 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Poprawnie zamocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.