BMW R1200GS x 2 (Nr 7619231)

BMW R1200GS x 2
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
2
Łączna waga:
398 kg
Dystans
3527 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Dystrykt Braga, Guimaraes

Od 5 lip 2021 do 9 lip 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Hordaland, Bergen

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko złudnie. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.