BMW R1200GS x 4 (Nr 6650588)

BMW R1200GS x 4
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
4
Łączna waga:
796 kg
Dystans
3017 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 19 cze 2021 do 20 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 26 cze 2021 do 27 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne ładunki, które wydają się dość ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - chociaż tylko złudnie. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.