BMW R1200GS x 6 (Nr 7683511)

BMW R1200GS x 6
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
6
Łączna waga:
1194 kg
Dystans
10275 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

9 lip 2021

Adres i termin dostawy

Rosja, Kraj Nadmorski, Władywostok

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże jedynie złudnie. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.