(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw r1200r (Nr 4911338)

bmw r1200r

Marka i model:

bmw r1200r

Waga w kg (łączna):

350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1366.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

1 paź 2019

Adres i termin dostawy

Holandia, Zelandia, Kortgene

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko na pozór. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.