(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW r1200r (Nr 5862716)

BMW r1200r

Marka i model:

BMW R1200R

Waga w kg (łączna):

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2384.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

26 cze 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Sycylia, Caltanissetta

25 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.