BMW R1200RT (Nr 7364296)

BMW R1200RT
Waga
Sztuk
BMW R1200RT
Długość
223 cm
229 kg
1
Łączna waga:
229 kg
Dystans
2370 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Bristol, Bristol

3 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

17 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż jedynie na pozór. Należycie umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.