bmw R1250GS (Nr 5923682)

bmw R1250GS

Marka i model:

bmw r1250gs

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1686.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wokingham, Wokingham

Od 1 cze 2020 do 10 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragón, Andorra

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.