(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-25 09:23

BMW R51 BJ 1938

(Nr 3009668)
BMW R51 BJ 1938

Marka i model:

BMW R51

Waga w kg (łączna):

170.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1701.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Uppsala, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Pasinger Bahnhofsplatz 9, München, 81241, Niemcy

Termin elastyczny