Bmw r80 (Nr 6020308)

Marka i model:

Bmw r80

Waga w kg (łączna):

150

Budżet zlecenia [€]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1952.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Derbyshire, Swadlincote

Od 10 maj 2020 do 20 maj 2020

Adres i termin dostawy

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

Od 20 maj 2020 do 31 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.