BMW R9T (Nr 5617663)

Marka i model:

BMW R9T

Waga w kg (łączna):

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1902.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Górna Austria, Wagenham

6 cze 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

10 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.