BMW S1000RR (Nr 6617038)

BMW S1000RR
Waga Sztuk:
BMW S1000RR
Długość
204 cm
206 kg
1
Łączna waga: 206 kg
Dystans 1960 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Ingolstadt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Algete

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.