Bmw s1000xr (Nr 5893757)

Bmw s1000xr

Marka i model:

Bmw s1000xr

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

6

Dystans: 2007.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 1 cze 2020 do 6 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Girona

Od 11 cze 2020 do 13 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.