BMW s1000xr (Nr 7564013)

BMW s1000xr
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
538 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Od 12 cze 2021 do 16 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 16 cze 2021 do 17 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko złudnie. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.