(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW seria 1 (Nr 5085226)

BMW seria 1

Marka i model:

BMW E82

Waga w kg (łączna):

1350

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 969.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Nabburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Garwolin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.